úvod | koncerty | alba | fórum | kontakt
 
Úvodni stranaBiografieAlbae-obchodFórumKoncertyTiskKontakt
 
Koncerty
V současné době nejsou naplánovány žádné sólové koncerty. Koncerty AG Flek naleznete ZDE

>>>VÍCE

Novinky na e-mail
Zadejte svou E-mailovou adresu:

Odkaz

Viktorinova chůva příběhů

Vstupujete-li na půdu zvanou AG Flek, a tím myšleno nejenom jejich dnešní složení, ale samozřejmě všechny členy projivší jejich dlouhou pětadvacetiletou historií, vstupujete na jakýsi druh posvátné půdy. Ať již se jedná o skupinu Buty, Každý den jinak či v komornější podobě znovuvzkříšený AG Flek, vždy se jedná o "persona grata" československé folkové scény. Zatímco si však Radek Pastrňák či Vlasta Redl své autorské desky svým způsobem již dávno odbyli, Ivo Viktorin tak činí až nyní a to na albu s názvem Vlna za vlnou .

Nutno však říci, že na rozdíl od svých bývalých souputníků je jeho vstup na kolbiště samostatnosti více odrazem jeho dřívější práce, než novým náhledem do jeho lidského respektive hudebního nitra. Je otázkou, zda je to dobře či špatně. Deska je tradičně postavena na rozvláčných a melodických hudebních harmonií, ale i na hravých a moudrých až filosofických textech. Podobnosti pak přidává i nezaměnitelný hlas Blanky Táborské, jež dominuje třetině desky. Obvykle podobné aranžmá i nástrojové zastoupení pak tento náhled jenom podtrhuje.

Celou desku provází s Ivo Viktorinem snad již bytostně spjatá precisně provedená instrumentálnost. A nejenom jeho, prolínající se mnoha nástroji. Opětovně si dokázal vybrat jako hosty vynikající sólisty. Vedle domácích z AG Fleku Karla Markytána a Blanky Táborské, dnes již světově uznávanou houslistku Ivu Bittovou či Stano Palúcha - hvězdu slovenské jazzové scény, možná trochu zbytečnou avšak výtečnou irskou flétnu famózního multiinstrumentalisty Luboše Maliny a konečně nejenom studiem spjatého Petra Vavříka, momentálně asi jednoho z nejlepších basistů v republice. To všechno korunováno výsostným zvukem jen ubezpečuje o výtečném hudebním počinu.

Autorská deska Ivo Viktorina Vlna za vlnou nám notně nabízí otázku, zdali je současný AG flek natolik viktorinovským, či Ivo Viktorinova pupeční šňůra spojující jej s AG flekem je nejen výživou, ale zároveň i svazujícím aspektem v jeho hudební tvorbě. Jen těžko můžeme sami bez autora samotného takovou odpověď předeslat. Ať tak či tak celkový dojem z desky je více než uchvacující. A tak jak vlna za vlnou valí se jedna píseň za druhou, nechte je pocit za pocitem vplouvat do svých vjemů, Nejlépe Ráno - určitě neprohloupíte!

>>> tištěná verze


Alba
Fórum
7/03/15 19:44:42
Kouzelná písen Říčka je pravda nebo je to smyšlený text? ...více
Odkaz